Monday, May 21, 2007

San Antonio Spurs - Utah Jazz 1-0

Primul meci al finalei Conferintei de Vest s-a terminat cu victoria celor din San Antonia, acestia impunandu-se cu scorul de 108-100. MVP-ul partidei a fost desemnat Tim Duncan, acesta reusind sa inscrie 27 de puncte, cu un procentaj de 66% la aruncarile din actiune si 10 recuperari. Al 2-lea om al partidei a fost considerat Manu Ginobili, acesta contabilizand 23 de puncte si 10 pase decisive. Diferenta meciului s-a facut in sfertul 2, cand San Antonia Spurs a inscris 31 de puncte, cu 15 mai multe decat adversara sa. Cei din Utah s-au trezit abia in sfertul al 4-lea cand inscriierea cu 8 ouncte mai mult decat adversarele, nu a mai contat. Al 2-lea meci al finalei se va juca Marti, la San Antonio acasa.